• Range Rover

  Range Rover

  Domethënja e fjalës Lux

 • Range Rover Sport

  Range Rover Sport

  I bukur si asnjëherë më parë

 • Range Rover Velar

  Range Rover Velar

  Range Rover i avancuar

 • Range Rover Evoque

  Range Rover Evoque

  Dallues dhe individual, një Range Rover i vërtetë në formë kompakte

 • DISCOVERY I RI

  DISCOVERY I RI

  SUV më i shkathët

 • Discovery Sport i ri

  Discovery Sport i ri

  SUV kompakte aventuriere dhe e gjithanshme

 • OPERACIONE TË VEÇANTA TË AUTOMJETEVE

  OPERACIONE TË VEÇANTA TË AUTOMJETEVE

  Luksi, performanca dhe aftësitë të ngritura në nivele të reja

 • EKSPLORONI AUTOMJETET TONA

  EKSPLORONI AUTOMJETET TONA

  Krahasoni automjetet tona për të gjetur të përsosurën për ju

  Dizajni

  Karroceria

  Karroceria

  KARROCERI UNIKE

  Modeli Historik i ri e ngre dizajnin në nivelin tjetër. I disponueshëm në tre ngjyra, duke përfshirë blu Moraine lumineshente me një çati gri Carpathian si standard. Karakteristikat e projektimit plotësohen me detaje si rrota aliazhi 19” me 7 këmbë “Stili 707” me ngjyrë gri të errët me shkëlqim. Gjithashtu janë paraqitur detaje të karrocerisë në variantin Graphite Atlas. Mësohuni me vështrimet ngultas.

  Shiko galerinë

  Ndërto vetë

  Tapiceria

  Tapiceria

  TAPICERI E RAFINUAR

  Vendosur në mënyrë shkëlqyese, bashkëkohore dhe e bollshme, karakteristikat e brendshme të Modelit Historik përfshijnë lëkurën e grimcuar të ngjyrosur në ngjyrë abanozi me qepje hënore dhe një shtresë mbresëlënëse alumini të zbukuruar me nuanca të errëta. Kabina siguron që ju dhe pasagjerët tuaj të ndiheni të relaksuar dhe të gatshëm për të shijuar ngjyrën dhe gjallërinë e jetës së qytetit.

  Shiko galerinë

  Ndërto vetë

  Tipare firmë

  • RROTA ALIAZHI 19” ME 7 KËMBË “STILI 707”
   RROTA ALIAZHI 19” ME 7 KËMBË “STILI 707”

   Rrota aliazhi 19” me 7 këmbë “Stili 707” me logon ikonë të Land Rover dhe shkëlqim unik gri të errët me shkëlqim të disponueshme vetëm në Modelin Historik.

  • HYRJA PA ÇELËS
   HYRJA PA ÇELËS

   Drejtuesi ka mundësi të hyjë ose të kyçë apo të aktivizojë alarmin e automjetit pa e nxjerrë çelësin pult nga çanta ose xhepi. Jeta sapo u bë më e thjeshtë.

  • ÇATI KONTRASTI GRI CARPATHIAN
   ÇATI KONTRASTI GRI CARPATHIAN

   Vetëm e disponueshme në Modelin Historik, çatia gri e kontrastit Carpathian shton një shprehje të mëtejshme të individualitetit.

  • TAVAN PANORAMIK
   TAVAN PANORAMIK

   Tavani panoramik opsional i fiksuar i plotë me xham rrit ndjenjën e hapësirës brenda automjetit dhe siguron pamje të pandërprerë të mjedisit rrethues.

  • RIMESO ALUMINI NË SATEN TË LËMUAR TË ERRËT
   RIMESO ALUMINI NË SATEN TË LËMUAR TË ERRËT

   Rimesoja shton një sfond mbresëlënës në tapicerinë me ngjyrë abanozi - unike për Modelin Historik.

  • HAPJE BAGAZHI ME GJEST E FUQIZUAR
   HAPJE BAGAZHI ME GJEST E FUQIZUAR

   Kjo siguron që ju të përfitoni nga aksesi më i lehtë në hapësirën e pasme të ngarkesës. Përdorimi i sensorëve që gjenden në të dyja anët e automjetit lejon funksionimin pa duar të derës së bagazhit: mund të hapet dhe të mbyllet me anë të një butoni në pult.

  Motorët në një shikim

  Motori Përshpejtimi 0-100kph
  në sekonda
  Shpejtësia maksimale kph (mph) Momenti Nm Konsumi urban l/100km
  (Pesë-dyer)
  Konsumi jashtë-urban l/100km
  (Pesë-dyer)
  Konsumi i kombinuar l/100km
  (Pesë-dyer)
  Emetime CO2g/kg
  (Pesë-dyer)
  TD4 MANUAL (4WD) 2.0 litra me naftë (180PS) Transmision me 6 shpejtësi NDËRTO VETË 10 200 340 5.5 4.3 4.8 125
  TD4 AUTOMATIK (4WD) 2.0 litra me naftë (180PS) Transmision me 9 shpejtësi NDËRTO VETË 9 195 430 6.1 4.5 5.1 134

  ZGJIDHNI MODELIN TUAJ

  • PURE
  • SE
  • SE DYNAMIC
  • HSE
  • HSE DYNAMIC
  • Autobiography
  • Modeli Historik